> Rekord frekwencji na turnieju tenisa stołowego w Kleszczewie
2014-03-10 10:08:25

Stało sie już tradycją, że w pierwszą sobotę marca w hali sportowej w Kleszczewie rozgrywany jest Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kleszczewo. W tym roku frekwencja dopisała wyjątkowo, bowiem w turnieju udział wzięło 116 zawodników, którzy na 16 stołach  sprawnie rozegrali cały turniej w 6 kategoriach. Wśród kobiet zwyciężyła Agata Klabińska przed Aleksandrą Bucher i Małgorzatą Basińską. Wsród najmłodszych tenisistów zwyciężył Szymon Otuszewski przed Janem Królskim i Dominikiem Nowakiem. W kategorii 13 – 18 lat zwyciężył Wiktor Ziska z Gorzowa Wlkp. przed Łukaszem Czyszem z Bydgoszczy i Filipem Kujawą z Gniezna. W najliczniej obsadzonej kategorii 19-35 lat zwyciężył Mateusz Lisiecki z Mogilna przed Błażejem Woźniakowskim z Gniezna i przedstawicielem naszej gminy Krzysztofem Lesińskim. W kategorii 36 – 52 lata zwyciężył Marek Podobiński przed Arturem Sawochem i Danielem Woelke. Wśród najstarszych zawodników zwyciężył Paweł Małkus z Konina przed Jarosławem Płocharskim i Henrykiem Piechnikiem. Wszyscy wymienieni powyżej zawodnicy i zawodniczki otrzymali nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów do tenisa stołowego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii rozegrali turniej o główne trofeum ufundowane przez Wojta Gminy Kleszczewo Bogdana Kemnitza, który osobiscie wręczył je najlepszemu tenisiście. Okazał się nim Pan Paweł Małkus. Jak zwykle zawody przygotowali i sprawnie przeprowadzili działacze sekcji tenisa stołowego Uczniowskiego Klubu Sportowego PIONIER działajacego przy Gminnym  Ośrodku  Kultury  i  Sportu w Kleszczewie, za co serdecznie dziękuję. Na zakończenie turnieju chwilą ciczy uczczono pamięć inicjatora tych rozgrywek zmarłego w zeszłym roku Pana Wojciecha Perdocha.